Futbalový turnaj pre miništrantov

Naši miništranti získali počas tohtoročných letných prázdnin 2. a 3. miesto vo futbalovom turnaji.

V stredu 27. júla 2022 sa uskutočnil futbalový turnaj pre miništrantov nášho dekanátu Prešov – východ, ktorý zorganizovali v Terni.

Chlapcov do susednej farnosti odviezol obecným mikrobusom náš p. starosta.

Svätú omšu celebroval vsdp. dekan Tomáš Čap vo farskom kostole sv. Kataríny Alexandrijskej v Terni. Koncelebrovali náš p. farár, dvaja domáci pôsobiaci kňazi a p. kaplán z Kapušian.

Po svätej omši sa miništranti presunuli na ihrisko, kde sa účastníci turnaja rozdelili do dvoch kategórii (mladší a starší). Mimo zápasov si mohli vyskúšať lukostreľbu. Na obed si prítomní mohli pochutnať na guláši a koláčoch. Víťazmi sa nakoniec stali futbalisti z Pušoviec. Naši miništranti však získali dobré miesta, pretože mladší skončili na 3. mieste (bronzovom) a starší sa môžu tešiť z 2. miesta (strieborného). Pohár im odovzdal p. dekan a medaily náš p. farár.

Naše fotky z turnaja TU.

Odkaz na fotky z turnaja, ktoré zverejnila webstránka farnosti Terňa TU.