Futsalový turnaj Košickej arcidiecézy

V Prešove – Sekčove sa uskutočnil futsalový turnaj, do ktorého sa zapojili aj naši miništranti.

Arcidiecézne centrum pre mládež v Košiciach v sobotu 12. novembra 2022 zorganizovalo turnaj, kde sa zúčastnilo celkovo 32 mužstiev z Košickej arcidiecézy v počte okolo 280 účastníkov. V kategórii 14 – 17 rokov sa zúčastnili aj naši miništranti – Tadeáš, Lukáš, Erik, Patrik, Slavomír a Tobias, ktorí boli aj v semifinále a skončili na 4. mieste.

Súťažilo sa v troch vekových kategóriách:

– starší (18 – 30 rokov);

– mladší (14 – 17 rokov);

– najmladší (do 13 rokov).

Turnaj otvoril Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska. Prihovorili sa aj prešovský dekan, novozvolený primátor mesta Prešov, bývalý rozhodca a bývalý futbalový reprezentant.

Viac v článku TK KBS. V článku nájdete aj krátku reportáž TV LUX. 

Pár fotiek z turnaja nájdete v našej fotogalérii.