Kardinál Tomko sa zastavil aj v Záhradnom

V týchto dňoch si mnohí spomínajú na zosnulého otca kardinála.

V nasledujúcom článku si chceme zaspomínať na jedno zaujímavé stretnutie s ním.

Vedeli ste, že v roku 2020 sa kardinál Jozef Tomko zastavil na malú chvíľku aj v Záhradnom?

Pred jeho spomínanou zastávkou v Záhradnom sa ešte uskutočnilo stretnutie vo Večnom meste.

Náš pán farár sa stretol s o. kardinálom v Ríme (viď. foto). Bolo to v lete v roku 2020.

Kardinál vychádzal práve zo svojho bytu na večernú modlitbovú prechádzku. Nebohý otec kardinál sa zvykol pravidelne počas večernej prechádzky modliť, ako to v kondolencii spomenul aj Svätý Otec František, že myslí na jeho ducha modlitby, ktorý ho viedol aj v pokročilom veku k vytrvalému odriekaniu večernej modlitby ruženca na Námestí sv. Petra, čím dával pútnikom i turistom pekné a verejné svedectvo lásky k Panne Márii.

Onedlho po tomto stretnutí otec kardinál odcestoval na Slovensko. Konkrétne do Bardejovských Kúpeľov, kde posledné roky trávil leto. Počas svojho pobytu sa zastavil aj v Košiciach, kde navštívil emeritného otca arcibiskupa Alojza Tkáča, ktorý mal podlomené zdravie. Keď sa vracal z Košíc, tak sa zastavil aj v Záhradnom. Na farskom dvore z auta už síce nevystúpil, bol vyčerpaný, ale na žiadosť p. farára požehnal ružence pre prvoprijímajúce deti.

Titulné foto: Vatican News