Košická arcidiecéza je zasvätená Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

V nedeľu 1. októbra 2017 bola počas odpustovej slávnosti v Obišovciach naša Košická arcidiecéza zasvätená Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

Slávnostnú svätú omšu celebroval Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita, ktorý v homílii okrem iného povedal: „Od začiatku roka sme sa pripravovali na túto chvíľu. Najprv ste Panne Márii zasvätili svoje domáce farnosti. Z dekanátov prichádzali púte tu do Obišoviec, aby sme sa tu spoločne modlili počas fatimských sobôt. Zažili sme tu pekné chvíle, slnko, vietor i vytrvalý dážď na júlovom stretnutí. No najviac ma potešila vaša účasť, váš vklad a obeta, ktorú ste neváhali priniesť spolu s vašimi kňazmi. A prichádzali ste naozaj vo veľkých počtoch. Milujete našu nebeskú Matku, obľúbili ste si modlitbu ruženca a je to na vás vidieť.”

Homília o. arcibiskupa:

Pri slávnostnej svätej omši koncelebrovali emeritný arcibiskup Mons. Alojz Tkáč, pomocný biskup Mons. Marek Forgáč a desiatky kňazov. Prítomných bolo množstvo pútnikov.

Zasvätenie sa uskutočnilo po homílii.

Priamy prenos z púte v Obišovciach prenášalo Rádio Lumen. V archíve katolíckeho rádia nájdete zvukový záznam.

Fotky nájdete TU a TU.


Aktualizované (7. 10. 2017):

Posledná tohtoročná (celodiecézna) fatimská sobota v Obišovciach sa uskutočnila v sobotu 7. októbra 2017 (na sviatok Ružencovej Panny Márie). Pripraviť ju mali tri prešovské dekanáty. Aj veriaci zo Záhradného boli prítomní na tomto pútnickom mieste. 🙂

Svätú omšu celebroval Mons. Marek Forgáč, pomocný biskup. Pri svätej omši bol uvedený do úradu farára dp. Michal Harakaľ, ktorý bol doteraz farský administrátor v Obišovciach.

Fotky z fatimskej soboty v Obišovciach TU.