Nový apoštolský nuncius je už na Slovensku

Na Slovensko pricestoval Mons. Nicola Girasoli, ktorého pápež František vymenoval za nášho nového apoštolského nuncia.

Nuncius do chvíle menovania  pôsobil ako apoštolský nuncius v Peru.
22. augusta 2022 na letisko do Viedne prišli nového nuncia privítať aj Mons. Stanislav Zvolenský, predseda KBS a Mons. Andryi Yevchuk, chargé d’affaires Apoštolskej nunciatúry na Slovensku.
Apoštolský nuncius po príchode povedal, že sa teší, že „po dlhej a únavnej ceste pricestoval na Slovensko, ktorým, pred niekoľkými rokmi iba prechádzal“. „Hoci pociťujem únavu, veľmi sa teším na naplánované stretnutia, no najmä na spoločné slávenie svätej omše v stredu. Verím, že postupne spoznám túto krásnu krajinu a naučím sa po slovensky,“ povedal po príchode nuncius Girasoli.
„Excelencia, veľmi sa teším, že vás môžem pozdraviť v mene Božieho ľudu a všetkých otcov biskupov. Vitajte na Slovensku,“ pozdravil nového nuncia arcibiskup Zvolenský.
Prvé kroky nového nuncia po prílete smerovali na Apoštolskú nunciatúru v Bratislave.

SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA V BRATISLAVE
V stredu 24. augusta o 18:00 hod. bude celebrovať svätú omšu Mons. Nicola Girasoli za účasti biskupov v Katedrále sv. Martina v Bratislave.
Priamy prenos odvysiela TV LUX a Rádio Lumen.

V ďalších dňoch odovzdá svoje poverovacie listiny na Ministerstve zahraničných vecí SR, Konferencii biskupov Slovenska i prezidentke SR Zuzane Čaputovej.
Na našej farskej webstránke sme už začiatkom júla informovali, že máme nového apoštolského nuncia. V článku sa dočítate aj zo života nášho nového nuncia.
Fotky z privítania TU.
Zdroj: TK KBS/ Človek a Viera
Foto: Zuzana Kostková (Človek a Viera)