Odpustová slávnosť v kostole sv. Štefana

 Vo štvrtok 26. decembra 2013 sa uskutočnila odpustová slávnosť na sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka a patróna kostola, ktorý pochádza zo 17. storočia.

 Hlavným celebrantom a slávnostným kazateľom bol dp. Marek Roják, farský administrátor. Odpustovú svätú omšu spevom doprevádzal farský spevácky zbor.

Kostol sv. Štefana začal chátrať až do roku 1991, keď sa veriaci farnosti rozhodli o jeho rekonštrukciu. 20. novembra 1993 tento obnovený kostol požehnal vtedajší košický pomocný biskup Mons. Bernard Bober (dnes, košický arcibiskup metropolita). Spomínaný kostol bol až do roku 1970 farským kostolom, pretože teraz je vo farnosti ešte väčší chrám Sedembolestnej Panny Márie, ktorý v rokoch 1967 – 1970 bol svojpomocne postavený a teraz je farským kostolom. Sedembolestná Panna Mária je aj patrónkou farnosti Záhradné.