Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup, celebroval pohrebnú svätú omšu za zosnulého otca kňaza.

Taktiež viedol pohrebné obrady.

V stredu 8. novembra 2023 vo veku 86 rokov odišiel do večnosti p. Ján Petrovčík, otec kňaza Rožňavskej diecézy dp. Jána Petrovčíka, ktorý pôsobí vo farnosti Muránska Dlhá Lúka. Náš rodák mal svojho otca už posledné roky pri sebe na fare.

Pohreb otca kňaza sa uskutočnil v piatok 10. novembra 2023 v našom farskom kostole Sedembolestnej Panny Márie za prítomnosti kňazov, najbližšej rodiny a veriacich. Otec biskup Stanislav v homílii povzbudil prítomných a poďakoval zosnulému aj za predmodlievanie posvätného ruženca v kostole pred svätou omšou. Pripomenul, že možno na Šariši je to normálne, ale v Rožňavskej diecéze je to určite vzácne.

Zosnulého pochovali na miestnom cintoríne do hrobu k manželke.

Otec biskup sa na cintoríne ešte zastavil pri hrobe zosnulého Gabriela Petrovčíka, ktorý tragicky zomrel v roku 1987 a pomodlil sa za syna Jána Petrovčíka a brata nášho rodáka – kňaza Jána Petrovčíka.

Fotky z pohrebu: