Požehnanie áut a Deň rodiny

V prvú júlovú sobotu boli požehnané autá a popoludní sa uskutočnilo podujatie s názvom Deň rodiny.

2. júla sme slávili sviatok Návštevy Panny Márie. Pred svätou omšou bolo Večeradlo, keďže pripadla aj prvá júlová sobota v mesiaci.

Pán farár po svätej omši požehnal autá a bicykle na Lesnej ulici.

Tento obrad sa uskutočnil na začiatku leta, keďže mnohí plánujú cestovať na dovolenky a prázdniny.

FOTO: Požehnanie áut


MODLITBA VODIČA:

Bože, ty si Pánom života a smrti, utvrď ma v presvedčení, že i pri jazde musím zachovávať zákon lásky k blížnemu a mať ohľad na ostatných ľudí. Chráň ma pred vystatovaním sa na ceste a pred nemiernou rýchlosťou v jazde. Aj za volantom si chcem stále uvedomovať zodpovednosť za vlastný život a za život blížnych. Amen.


Popoludní (v ten istý deň) sa na futbalovom ihrisku uskutočnilo spomínané podujatie s názvom Deň rodiny, ktoré pripravil Obecný úrad v Záhradnom v spolupráci s Farským úradom, ZŠ, MŠ, DHz, lesníkmi a športovým klubom. Jedno stanovište mala aj naša farnosť, kde sa rodičia zastavovali s deťmi.

FOTO: Deň rodiny