Návšteva diecézneho riaditeľa Pápežských misijných diel

V piatok 12. mája sme mali možnosť sa viac dozvedieť o bl. Paulíne a uctiť si jej relikvie.

Našu farnosť navštívil p. Štefan Kondis, riaditeľ Pápežských misijných diel (PMD) Košickej arcidiecézy, ktorého v úvode svätej omše privítal miestny duchovný otec Stanislav. Diecézny riaditeľ PMD prišiel aj s relikviou bl. Paulíny Márie – Jaricot, zakladateľky Diela šírenia viery a Živého ruženca. V príhovore nám hovoril o pôvode a stupňoch relikvií, ako získal pre PMD relikviu bl. Paulíny a najmä nám predstavil jej život. Po svätej omši si deti, birmovanci a ostatní veriaci mohli uctiť relikviu bl. Paulíny.

P. Štefan Kondis našu farnosť navštívil aj v roku 2014. Vtedy sa uskutočnila prezentácia Pápežských misijných diel. Teraz  navštevuje farnosti, aby veriacich povzbudil a oboznámil so životom bl. Paulíny.

Zo života bl. Paulíny

Blahorečenie Paulíny M. Jaricot

Misijné diela Košickej arcidiecézy získali relikvie bl. Paulíny M. Jaricotovej