V sobotu 4. mája 2024 putovali aj naši veriaci do Krakova, kde sa nachádza Centrum úcty Božieho milosrdenstva.

Bola to už 17. rozhlasová púť Rádia Lumen do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove.

Svätú omšu celebroval spišský diecézny biskup Mons. František Trstenský, ktorý v homílii pútnikov povzbudil slovami: „Príďme domov do našich Jeruzalemov a vyrozprávajme, ako nám horelo srdce, keď nám vysvetľoval písma Ježiš Kristus v Božom slove. Ako sme ho prijali a spoznali pri lámaní chleba a ako ho chceme spoznávať v našich bratoch a sestrách.

Do Poľska putovalo prišlo viac ako 13 tisíc pútnikov zo Slovenska. Viac TU.

Pútnici mohli v Krakove-Lagievnikoch navštíviť kláštorný kostol, kde je pochovaná sv. sestra Faustína, Baziliku Božieho milosrdenstva, slovenskú kaplnku Sedembolestnej Panny Márie (pod bazilikou) a neďaleké Sanktuárium sv. Jána Pavla II.

Fotky z púte: