Svetové dni mládeže

V Lisabone sa konali Svetové dni mládeže. Nasledujúce sa uskutočnia v Soule.

Na začiatku augusta 2023 sa uskutočnili Svetové dni mládeže v hlavnom meste Portugalska. Do Portugalska prišiel aj Svätý Otec František. Priame prenosy sme mali možnosť sledovať aj prostredníctvom TV LUX.

Videozáznamy TV LUX: 

Prílet a privítanie pri prezidentskom paláci

Stretnutie s predstaviteľmi štátu

Vešpery s biskupmi a kňazmi

Stretnutie s univerzitnou mládežou

Stretnutie  s mladými z organizácie Scholas Occurrentes

Slávnostné privítanie v Parku Eduarda VII.

Stretnutie so zástupcami charitných centier

Krížová cesta

Modlitba vo Fatime

Vigília s mladými

Záverečná svätá omša a Anjel Pána v Lisabone

Stretnutie s dobrovoľníkmi a odlet pápeža do Ríma

Svätý Otec František v závere svätej omše pred modlitbou Anjel Pána v Lisabone povedal aj tieto slová: Teším sa na stretnutie s mladými z celého sveta v roku 2025 v Ríme, aby sme spoločne oslávili Jubileum mladých! A ďalšie Svetové dni mládeže sa budú konať v Ázii: budú v Južnej Kórei, v Soule! V roku 2027 sa teda presunú zo západných hraníc Európy na Ďaleký východ: je to krásne znamenie univerzálnosti Cirkvi a sna o jednote, ktorého ste svedkami!